Projektanci od wielu lat prześcigają się w tym, jak z biura wycisnąć więcej aniżeli tylko miejsce do pracy. Jest to wbrew pozorom dość skomplikowane, bo w przypadku aranżacji własnego domu nie zwracamy aż tak wielkiej uwagi na koszta, sprawa komplikuje się bardziej gdy trzeba możliwie tanio przygotować miejsce pracy w biurze.

 

Po pierwsze, kalkuluj

 

Kalkulacja to najważniejsze słowo w biznesie i należy się go trzymać! Z góry powinno się założyć realny i możliwy do spełnienia budżet a potem go realizować. Powinien on być około 20% wyższy niż najtańsza możliwość realizacji projektu, ale nie przekroczyć tego przewidzianego dla średniej jakości wyposażenia.

 

Po drugie, kombinuj

 

Poszukiwania poszczególnych modeli mebli i wyposażenia tak, by za jak najniższą cenę dały maksimum funkcjonalności to coś, bez czego nie można się obyć chcąc oszczędzić firmowy budżet. Wykonanie kilku telefonów i wysłanie kilku maili z zapytaniem pozwala znacznie obniżyć cenę naszego wyposażenia. Dzięki temu oszczędzimy nawet kilkanaście procent.

 

Po trzecie, planuj

 

Nie potrzeba do tego profesjonalnego projektanta, wystarczy odrobina zmysłu artystycznego i wyobraźni przestrzennej. Musimy określić powierzchnię każdego ze stanowisk w biurze i ocenić, czy da się zmieścić na niej wszystkie niezbędne i dodatkowe elementy. Tylko wtedy zaraz po otrzymaniu dostawy od producenta będzie można zdecydować się na natychmiastowy montaż i jak najszybsze wprowadzenie pracownika.