Decydując się na przemeblowanie lub aranżację nowego biura warto jest zapoznać się z najnowszymi trendami w tej branży. Dlaczego? Gdyż z roku na rok projektanci prześcigają się w pomysłach jak to ubarwić pracę i uczynić ją jeszcze bardziej wygodną i sprawną.

 

Katalogi producentów

 

Wielu producentów mebli biurowych wydaje co sezon nowe katalogi ze swoimi produktami, gdzie oprócz modeli już będących w ich ofercie od wielu lat znajdują się również nowości. Dzięki temu nawet, kiedy nie mamy do końca sprecyzowanych oczekiwań możemy natknąć się na coś nowego, o czym nie mieliśmy pojęcia. Dystrybucja katalogów odbywa się obecnie zarówno w salonach jak i online, więc możemy przejrzeć wersję cyfrową bez wstawania zza biurka.

 

Targi branżowe

 

Zapotrzebowanie na powierzchnię biurową i meble stale rośnie, więc rośnie konkurencja i dostępność. Bardzo często na targach nie tylko z branży meblowej, ale dowolnych innych związanych z branżami, w których to wykorzystuje się biura możliwe jest natrafienie na stoiska producentów, którzy na żywo pokazują swoje na przykład meble modułowe i nowe kolekcje, których to możliwości nie każdy ma świadomość.

 

Internet jako źródło mebli

 

Również w sieci znaleźć można wiele ofert i stron branżowych. Nie tylko producenci, ale również i projektanci udostępniają informacje wraz z obszernymi opisami oferowanych przez siebie nowych modeli. To kolejny sposób na dotarcie bez wstawania z fotela i odrywania się od dotychczasowej pracy.